27.5 C
Bratislava
streda, 24 júla, 2024
46 300 1 430 18 600

Stovka nových autobusov pre SAD Zvolen

Stovka nových autobusov IVECO CROSSWAY rozšíri flotilu Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen, a.s. (SAD Zvolen). Do prevádzky budú nasadené postupne, v celom banskobystrickom regióne. SAD Zvolen tak bude prevádzkovať až 650 autobusov značky IVECO BUS. 

Dodávku 100 kusov autobusov pre SAD Zvolen zabezpečí díler značky, spoločnosť Corex. Objednávka pozostáva z troch variantov autobusov CROSSWAY: 70 kusov CROSSWAY Low Entry 12 m, 20 kusov CROSSWAY Low Entry 10.8 m a 10 kusov CROSSWAY Low Entry 14.5 m. Vo výbave autobusov sú prvky ako klimatizácia, vykurovanie, mechanická nástupná platforma pre invalidné vozíky, USB porty, Wi-Fi pripojenie či predpríprava pre kameru a zariadenie pre skenovanie cestovných kariet a vydávanie lístkov.

Dodané vozidlá budú v troch rôznych verziách (Foto: IVECO BUS)

Autobusy budú vyrobené v závode vo Vysokom Mýte v Českej republiky. Model CROSSWAY ťaží z detailného know-how, ktoré tento výrobný závod s produkciou medzimestských autobusov má. Podľa výrobcu sú najsilnejšími prednosťami jeho všestrannosť, komfort a nízke prevádzkové náklady. Od spustenia výroby sa vyrobilo 55 000 týchto autobusov v rôznych konfiguráciách.

Spolu bude po dodaní nových autobusov SAD Zvolen prevádzkovať 650 vozidiel značky IVECO BUS (Foto: IVECO BUS)

„Naša spoločnosť ročne prepraví takmer 20 miliónov cestujúcich na 177 linkách, ktoré prevádzkujeme, a naši vodiči najazdia autobusmi našej spoločnosti ročne 25 miliónov kilometrov. Sme významným lídrom na trhu autobusovej dopravy a ako druhá najväčšia dopravná spoločnosť na Slovensku dokážeme oceniť potreby našich cestujúcích, rovnako tak ako potreby vodičov. Preto sme se opakovane rozhodli pre značku IVECO BUS,“ hovorí predseda predstavenstva SAD Zvolen, Adrián Polóny.

Aktuálne
Prečítajte si aj